osm korkuluk
destek

 

Ümraniye Almanca kursu ile yabancı dil eğitiminizi alarak yurt dışında eğitim görebilirsiniz. Lisans eğitimlerine katılmanız için Almanca dilini belli bir düzeyde bilmeniz gerekmektedir. Bunu da Ümraniye Almanca kursu ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ümraniye Almanca kursu ile  Almanya’da lisans eğitimi için başvuracak olan öğrencilerin LYS sınavına girmeleri ve sınav sonucunda herhangi bir dört yıllık üniversitede eğitim almaya hak kazanmış olmaları gerekmektedir. Sınav sonucunda yerleştirildiğiniz üniversite devlet üniversitesi ya da vakıf üniversitesi olabilir. Açıköğretim kabul edilmemektedir. Sınav sonucu iki yıl süreyle geçerlidir ve bu süre zarfında başvuru yapılabilmektedir. Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi tarafından yerleştirildiğiniz bölüme, yada aynı puan türüyle alım yapan herhangi bir diğer bölüm için üniversite kayıt başvurusu yapabilirsiniz.

 

Ümraniye Almanca kursunda profesyonel Almanca eğitimi alırsınız. Almanya’da üniversite eğitimi almak için vize başvurusunda, Almanya’da bir üniversiteden şartlı kabul almanız gerekmektedir. Şartlı kabul belgesinde üniversite sizin başvuru dosyanızı inceleyip onaylar. Almanya’da üniversitelere başvuru yapmak ve şartlı kabul belgesi almak genellikle pek kolay değildir. Bu süreçte Ümraniye Almanca Kursu uzman eğitmenleri size profesyonel destek veriyor ve şartlı kabul belgenizi çok kısa bir süre içinde almanızı sağlıyor.Böylece Almanya’da lisans eğitimi almanınz çok daha kolay hale gelmektedir.

 

Alman üniversitelerinde eğitim almak için genellikle öğrencilerden TestDaF sınavına girmeleri ve en az B2 düzeyinde olduklarını kanıtlayan bir skor almaları istenir. 
Alman üniversitelerinin başvuruları genellikle Mayıs ayının sonunda bitmektedir. Öğrencilerin bu tarihe kadar gerekli tüm koşulları sağlayarak üniversitelere başvurularını göndermiş olmaları gerekmektedir.  

 

Almanya`da tüm üniversitelerin YÖK denkliği vardır. Ayrıca Almanya`da bir çok üniversite ücretsizdir. Ücretli olan üniversitelerinde harç ücretleri makul durumdadır. Almanya`da lisans eğitimi üç yıl olduğu için iş hayatınıza bir yıl önceden başlamış olursunuz. Üniversiteden sonra çalışma izninizi aldıktan sonra dünyaca tanınan büyük şirketlerde çalışma fırsatınızı kaçırmamalısınız.


Almanya`da vize işlemleri diğer ülkelere oranla çok daha kolay sonuçlanmaktadır. Özellikle de Almanca dilini bildiğiniz zaman sizlere daha çok kolaylık sağlayacaktır. Bilimsel araştırmaların zenginliklerini, muhteşem üniversite eğitimlerini kaçırmamak için Ümraniye Almanca kursumuzdan eğitim alabilirsiniz. Kısa sürede etkili yabancı dil eğitimi için özel ders eğitimi alabilirsiniz.

 

Ümraniye Almanca kursu ile Almanya’da lisans eğitiminiz için gerekli ön koşullar ve dil eğitimini profesyonel olarak vermekteyiz. Hayallerinizden vazgeçmeden siz de dil öğrenme sürecinizi kolay hale getirebilirsiniz.